Spolufinancováno Evropskou unií Evropským zemědělským orientačním a záručním fondem
Projekt je součástí strategie „Cestou 5 K“, která je realizována Místní akční skupinou Sdružení Růže
Občanské sdružení Novohradská občanská společnost o.s. (NOS) realizovalo v období prosinec 2005 až leden 2007 projekt pod názvem „Informační služby pro Růži“. Projekt byl realizován v rámci programu Leader + a naplňoval jeden z cílů strategie Místní akční skupiny Sdružení Růže (MAS SR) – Vznik a rozvoj takových služeb, které mohou posílit sociální a ekonomické vazby v mikroregionu.
„Projekt Informační služby pro Růži“ se skládal ze tří hlavních aktivit. První z nich byla prezentace vybraného území mikroregionu, a to Novohradska. Za tuto část odpovídala Květa Jarolímová, která připravila podklady pro vydání tištěného propagačního materiálu „Novohradsko …vítejte u nás“, kterou následně graficky zpracoval a vytiskl Petr Hnilička z Trhových Svinů. Obsahem materiálu byly tipy na výlet za přírodními zajímavostmi, kulturními památkami, tipy na akce a pobyt, tipy na výlet k sousedům, kontakty na důležitá místa a instituce a mapka Novohradska. Tento propagační materiál o Novohradsku, které je územně součástí mikroregionu Sdružení Růže, pak NOSka distribuovala na veletrh cestovního ruchu Region Tour v Brně v lednu 2006. Smyslem této aktivity však nebylo pouze vytištění samotného materiálu, ale i nastavení určitého modelu spolupráce mezi obcemi, které na území Novohradska leží. V prosinci 2005 a lednu 2006 se do příprav i samotné prezentace Novohradska na veletrhu zapojily obce Malonty, Benešov nad Černou, Horní Stropnice, Nové Hrady a PIC Sdružení Růže. Výstupem této aktivity je rovněž studie zaměřená na marketing cestovního ruchu pro Sdružení Růže, kterou zpracoval Michal Jarolímek a Petr Heidinger.
Druhou aktivitou projektu bylo vydání dvou čísel Regionálního zpravodaje zaměřeného na pozitivní příklady z programu Místní akční skupiny a Rozvojové strategie SR. Čtenáři se v nich dozvěděli o uskutečněných projektech obcí, neziskových organizací a podnikatelů, o aktivitách samotné MAS SR v rámci programu Leader. Celkem bylo představeno prostřednictvím svých aktivit 19 obcí a několik dalších projektů neziskových organizací či podnikatelů. První číslo vyšlo v srpnu 2006 a jeho první distribuce vedla na Země živitelku, kde se prezentovaly Místní akční skupiny z České republiky. Druhé číslo vyšlo v lednu 2007 a stejně jako první, tak i toto, bylo distribuováno na obecní a městské úřady v mikroregionu SR a významné instituce. Šéfredaktorkou zpravodajů byla Květa Jarolímková, která při jejich přípravě spolupracovala s lidmi z informačních a kulturních center regionu – IC Borovany, IC Nové Hrady, IC Pohorská Ves, IC Ledenice a obcemi, s předkladateli a vlastními realizátory projektů a manažerem MAS Janem Malíkem. Obě čísla zpravodaje vytiskla Tiskárna JAVA Třeboň.
Poslední aktivitou projektu bylo vytvoření Video prezentace mikroregionu Sdružení Růže, která představuje dění v mikroregionu SR v souvislosti s realizací strategie Místní akční skupiny. V této, zhruba osmdesátiminutové video prezentaci, jsou představeny aktivity a lidé z šestnácti realizovaných projektů, např. Keramická dílna v klášteře (Nové Hrady), Revitalizace podzámčí (Borovovany), Vzdělávací kurzy (Pohorská Ves), Řezbářské sympozium (Nové Hrady), Svěcení obecního znaku a vlajky (Jílovice), Festival dechových hudeb (Trhové Sviny). Součástí video prezentace je rovněž třicetiminutový film pod názvem Sdružení Růže v obrazech – „O krajině“ a 362 krásných fotografií. Autorem video prezentací a fotografií je Jan Hanzal z Jílovic. V současné době byly video prezentace SR předány na obce a města v mikroregionu. Postupně budou distribuovány i na další místa a instituce či jednotlivým zájemcům.
Tento projekt byl spolufinancován Evropskou unií, Evropským zemědělským orientačním a záručním fondem a byl součástí strategie „Cestou 5 K“, která je realizována Místní akční skupinou Sdružení Růže. NOS děkuje všem obcím a městům, sdružením či jednotlivcům, spolupracovníkům a přátelům za pomoc a spolupráci při realizaci projektu „Informační služby pro Růži“.